VI XC KRUK CUP 2021 – to wyścig XC w kolarstwie górskim.

Wyścig XC jest bez żadnego cienia wątpliwości jedną z najpiękniejszych i najbardziej wymagających dyscyplin w kolarstwie górskim

To już VI edycja XC KRUK CUP, który został zorganizowany przez Bike Club Janów Lubelski

Doświadczenie zawodników i kibiców

XC KRUK CUP 2020 był przede wszystkim wyśmienitą sposobnością ku temu, aby utalentowani kolarze górscy zweryfikowali swoje umiejętności. Dyscyplina Cross Country (XC) jest jedną z najpopularniejszych form kolarstwa górskiego.

Trasa i Uroczysko Kruczek

Oczywiście Cross Country nie należy do łatwych, a trasa w Kruczku wymagała niebywałych umiejętności technicznych. Spryt, adekwatna technika i spora wytrzymałość fizyczna ? te atrybuty starali się w jak największym stopniu zademonstrować wszyscy uczestnicy. Obsada zawodów była silnie zróżnicowana. Kolarze pochodzili bowiem z różnych regionów ? województwa lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Poza czysto sportowym wymiarem impreza była także znakomitą okazją do wymiany sportowych doświadczeń entuzjastów kolarstwa górskiego z różnych rejonów Polski.

Impreza V XC KRUK CUP 2020 była prawdziwym świętem sportu i wyśmienitą okazją do promocji kolarstwa górskiego w szerszych kręgach społecznych. Świadczą o tym choćby poprzednie edycje i liczne uczestnictwo zawodników na V XC KRUK CUP 2020

Podziękowanie dla firmy Elektra Deweloper za wkład wniesiony w budowę trasy wyścigu, dla Restauracji Hetmańskaza zapewnienie zaplecza gastronimicznego, dla Marcina Kasprzak oraz Przemka Kołtyś za materiały video i foto, dla obsady biura zawodów, a zwłaszcza osobom wspierającym takie imprezy sportowe i kibicującym zawodnikom na trasie wyścigu!

Dodaj komentarz

wróć na górę