Fotografia mody – od zdjęć katalogowych do reportaży z wybiegu!

Fotografowanie modnej odzieży albo ekskluzywnej biżuterii to dużo więcej niż uwiecznianie na zdjęciu produktu konkretnej marki. To przede wszystkim wydobycie z przedmiotu iskry, która sprowokowała wyobraźnię twórców do jej stworzenia. Iskry, dzięki której kobieta oglądająca zdjęcie pięknej sukni lub stylowej bransolety, zobaczy w nich cząstkę siebie, swojego charakteru, swojej osobowości. Fotografia taka wymaga nie tylko sprawności warsztatowej, lecz także zmysłu, który pozwoli fotografowi wyczuć, jakie uczucia wywoła jego zdjęcie u odbiorców i odbiorczyń. Tych wszystkich detali doskonale świadomy jest Robert Radzik, o czym świadczy jego świetnie wysmakowana sesja eleganckiej biżuterii wykonana w Janowie Lubelskim przy współpracy z marką KALON

fotografia modowa
fotografia modowa

Jak powszechnie wiadomo, w dzisiejszych czasach nie wystarczy stworzyć czegoś wartościowego. Trzeba jeszcze umiejętnie to zareklamować. W przypadku mody odzieżowej służą do tego najczęściej katalogi, coraz rzadziej papierowe, coraz częściej internetowe. Fotografie w takich katalogach muszą być jednak najwyższej jakości. Powierzchowność nie jest tu mile widziana. W końcu odzież, jaką nosimy, to poniekąd część nas samych. Rolą fotografa w takiej sytuacji jest nie tylko ustawienie odpowiedniego światła czy wybór właściwego obiektywu, ale też ustawienie modelki (lub modela) i przede wszystkim stworzenie klimatu, w którym współpraca będzie przebiegała serdecznie i inspirująco, bo tylko wtedy można liczyć na satysfakcjonujący efekt, który zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta. 

Oferta od profesjonalisty

Oferta Roberta Radzika zawiera w sobie wszystkie możliwości fotografii modowej. Od zdjęć katalogowych, przez sesje wykonywane na potrzeby blogów odzieżowych, sklepów stacjonarnych lub online, aż po sesje prywatne i fotoreportaże z pokazów mody czy prezentacji odzieży lub biżuterii.

zdjęcia odzieży
zdjęcia fashion

Wybieg nie jest łatwą przestrzenią dla fotografa, wymaga celnego oka i precyzji w uchwyceniu odpowiedniego momentu pokazu, który ma przecież określoną dynamikę. Jest to trudny „teren”, więc chcąc wejść w posiadanie naprawdę dobrej fotorelacji z takiego wydarzenia, warto zaufać wyłącznie sprawdzonemu profesjonaliście. 

zdjęcia z sesji dla butiku
zdjęcia odzieży

Fotografowanie biżuterii to równie złożona kwestia. Poza wyrobionym zmysłem obserwacyjnym, wymaga też czułości na detale, nieraz bardzo delikatne i niemal niezauważalne, bo to w nich nierzadko tkwi istota prawdziwego piękna. Robert Radzik niejednokrotnie dawał dowody swojego zawodowstwa również i na tym polu. Potrafi bowiem na zdjęciach oddać ogromne zmiany, jakie zachodzą w kobiecie pod wpływem niewielkich zmian w noszonej biżuterii lub w dobieranych dodatkach. Najlepszym tego dowodem jest wyżej wzmiankowana już sesja z Janowa Lubelskiego. 

Robert Radzik fotografia

Prawdziwa fotografia mody to poszukiwanie niezwykłości w przedmiotach codziennego użytku. Tylko poprzez jej odnalezienie i uwiecznienie na zdjęciu, można zainteresować potencjalnych klientów. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, które zmierzają do sytuacji, w której zarówno odzież, jak i biżuterię, będziemy kupować wyłącznie online. 

zdjęcia z sesji dla butiku
zdjęcia fashion

wróć na górę